Půjčka přes internet

Půjčka Online

Půjčka přes internet

8.1.2018 Půjčky online 0

Půjčit si online je ta nejjednodušší věc, nemusíte ani vyjít z bytu

Mikroúvěry doslova dobývají svět, v posledních měsících a letech je jasné, že menší půjčka přijde vhod snad úplně každému. Nenadálé výdaje jsou nepříjemnost, která se musí řešit prakticky okamžitě. Naštěstí s půjčkou, která přijde na účet ještě týž den, se může vše obratem vyřešit. Čekání na výplatu, porouchané elektro, ale i další potíže, všechno půjde hladce.

Jen základní osobní údaje, diskrétnost půjčky přes internet je zaručena

Nejde o nic složitého, protože krátký kontaktní formulář obsahuje jen několik málo bodů. Vlastně jde ve většině o osobní údaje, které jsou uvedeny ve vašem občanském průkazu. Konkrétně:

  • Jméno a příjmení, samozřejmě také adresa trvalého bydliště.
  • Číslo bankovního konta, vedeného v ČR na jméno žadatele.
  • Číslo občanského průkazu, díky němuž je zaručena plná identifikace.

Další nutností je také potvrzení o příjmu, protože kvůli změně v legislativě je potřebné uvádět, z jakého zdroje bude půjčka vlastně splácena. Rozhodně to neznamená, že na půjčku a priori nedosáhne důchodce nebo matka na mateřské dovolené, ale například dlouhodobě nezaměstnaným je mikroúvěr zcela zapovězen.

Zvolit částku a termín splatnosti, ještě tentýž den přijdou peníze

Půjčka přes internet je vlastně velice jednoduchá věc, jíž můžete vyřídit už dříve než za dvě minuty. Svobodně si také lze navolit sumu, kterou byste chtěli získat. Mantinelem jsou jen možnosti, které nabízí ta či ona nebankovní společnost. Ve většině případů je nejnižším limitem u mikroúvěru tisícikoruna, maximem pak deset tisíc korun. Pokud je cílem získat tři tisíce korun do výplaty, která má podle původního plánu proběhnout za týden nebo pět tisíc na nový mobil, rozhodně jde o dobrou zprávu. Nebankovní instituce poskytující půjčky totiž jdou klientům maximálně vstříc.

Základem je zde RPSN, to musí být ze zákona uvedeno u každé nabídky

Nezáleží na tom, zda jde o spotřebitelský úvěr na příštích pět let nebo menší půjčku v hodnotě pěti tisíc se splatností třicet kalendářních dnů. Díky aktuálně platným zákonům je totiž zapotřebí RPSN (roční procentní sazbu nákladů) uvádět vždy a všude, u každé nabídky půjčky. Pro klienta je to rozhodně výhoda, protože tato cifra zásadním způsobem rozhoduje o faktu, zda úvěr je nebo není výhodný. V případě mikroúvěrů se ale nenechte zmást, protože číslo poroste v každém případě relativně dost vysoko. U dlouhodobějších spotřebitelských úvěrů se může lišit jen málo, ale rozdíl může dělat i stovky nebo tisíce korun na úrocích. Vyplatí se proto věnovat RPSN maximální možnou pozornost.

Přehledné informace na jediné obrazovce, nebojte se trochu informovat

Pokud chcete s někým spolupracovat, měli byste jasně vědět, s kým máte tu čest. To platí v práci i v životě a nejinak tomu je i v případě nebankovních půjček. Půjčka přes internet totiž skýtá i jistá rizika, která je třeba odhalit předem. Jaká to jsou? Pojďme si v základních bodech představit problémy, co v těchto případech mohou dříve nebo později nastat…

  • Poskytovatel nemá své oficiální sídlo v ČR? V tom případě je zapotřebí obezřetnost, protože nemusí podléhat českým zákonům. V daňových rájích často sídlí firmy, se kterými byste rozhodně neměli přijít do křížku. Přijít o peníze, byť jen pár stokorun, asi nikdo nechce.
  • Nebylo dosud o poskytovateli slyšet v žádných médiích? Nedá se na internetu dohledat historie firmy, která stojí za tou či onou nebankovní půjčkou? Pak tu jistě něco nehraje, protože spokojený klient rád napíše recenzi a nezávislá média o takové firmě dobře vědí.
  • Chce po vás někdo poplatek předem? V takovém případě raději ruce pryč, protože jinak o peníze pravděpodobně přijdete. Kromě ověřovacího poplatku ve výši jedné koruny, kterým dáte najevo, že zadaný bankovní účet opravdu patří vám, nikdo férový nic dopředu nechce!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *